- Pracownik z diagnozą choroby nowotworowej – funkcjonowanie, komunikacja, wsparcie.
Każdego roku stopniowo rośnie ilość osób doświadczających choroby nowotworowej, co oznacza, że w środowisku pracy coraz częściej będziemy spotykać się z chorobą wśród pracowników. Poprawiające się z roku na rok leczenie onkologiczne oznacza też, że osoby chorujące mogą nie rezygnować bądź wracać do aktywności zawodowej.
W trakcie warsztatu zdobędziesz wiedzę dotyczącą specyfiki choroby nowotworowej, funkcjonowania osoby z diagnozą choroby onkologicznej. Uzyskasz też praktyczne umiejętności dotyczące komunikacji z osobą chorą oraz podpowiedzi jak wspierać chorującego bądź wracającego po chorobie pracownika.
Czas trwania warsztatu: 3 – 5 godzin zegarowych (możliwość dostosowania)
- Techniki relaksacyjne.
Reakcja stresowa jest naturalną reakcją organizmu w sytuacji zagrożenia. Niestety w naszym codziennym życiu doświadczamy stresu, który trwa dni, tygodnie czy miesiące. Długotrwały stres może przyczynić się do pojawienia się problemów ze zdrowiem fizycznym i psychicznym. I właśnie, aby zadbać o siebie, o swoje zdrowie potrzebujemy sięgnąć po relaksację.
W trakcie warsztatu poznasz i przećwiczysz podstawowe techniki relaksacyjne: Trening Autogenny Schultza, Progresywna Relaksacja Mięśniowa Jacobsona, trening oddechowy i wizualizacje.
Czas trwania warsztatu: 3 – 5 godzin zegarowych (możliwość dostosowania)
- Dziesięć kroków dbania o zdrowie psychiczne.
Codzienność stawia przed nami wiele wyzwań, takich jak praca, obowiązki domowe, chęć bycia na bieżąco z tym co się dzieje. To wszystko sprawia, że możemy poczuć się zmęczeni i przytłoczeni.
W trakcie warsztatu dowiesz się jak w prosty sposób możesz każdego dnia zadbać o swoje zdrowie psychiczne. Poznasz min. rolę wdzięczności, pracy z przekonaniami i śmiechu.
Czas trwania warsztatu: 3 – 5 godzin zegarowych (możliwość dostosowania)
- Zapobieganie wypaleniu zawodowemu.
Około 25% pracowników doświadcza wypalenia zawodowego. Wypalenie zawodowe to stan chronicznego stresu związanego z pracą, który prowadzi do wyczerpania fizycznego, emocjonalnego i obniżonej efektywności. Objawia się utratą motywacji, poczuciem bezsensu pracy oraz brakiem satysfakcji z zawodowych osiągnięć.
W trakcie warsztatu poznasz mechanizmy tego zjawiska oraz dowiesz się, jak rozpoznawać pierwsze objawy wypalenia i co zrobić, aby zapobiegać wypaleniu zawodowemu.
Czas trwania warsztatu: 3 – 5 godzin zegarowych (możliwość dostosowania)
Więcej informacji: m.dzienisiewicz@psychoonkolog.eu